Sunumlarda mevcut olan posterler kendi sunucularımızda barınmadığı için farklı barındırma sunucularından alınmaktadır, bunların bir kısmı ise fanart.tv sitesinin sunucularından alınmaktadır. Fanart sitesinin son dönemler zararlı yazılımlara karşı aldığı bir örnek sonucu dünya genelinde bu sunuculardan eklenen posterler gözükmemektedir, bu sorunu aşmak için mutlaktır ki ilgili siteye giriş yapıp cihazınızın otomatik olarak robot onayından geçmesi lazımdır, daha sonra sitedeki posterler aktif olacaktır. Bundan başka eskiden TMDb sunucularından eklenen posterlerin bir kısmı gözükmeyebilir çünkü 2021 tarihinde ilgili sitenin sunucusu silinmiştir, denk geldiğimiz posterleri ise manuel güncelliyoruz. İlginize teşekkür ederiz.

Yanıtlandı 25 FPS Ham Ses Kayıtlarını Senkron Edemiyorum

ceran

Premium Üye
Merhaba,

Site üzerinde paylaşılan, TV'den alınan (genellikle mp3 ve aac olan) 25 FPS ham ses kayıtları, önce Audacity ile AC3 formatına dönüştürüp,
daha sonra da buradaki FPS dönüşüm rehberi konusundan aldığım .bat dosyalarıyla FPS'lerini değiştiriyorum fakat 23 FPS (23.976) filmlere bir türlü senkronlayamıyorum.

Örnekler:

Bazı seslerin başında film tanıtım jenerikleri oluyor, jenerikle beraber de, o bölümü keserek de deniyorum; İki şekilde de uyduramıyorum.
Kesilen bir bölüm de yok gibi görünüyor.

Yukarıda bahsettiğim iki işlem arasında, ya da bunlara ek olarak başka bir işlem yapmak mı gerekiyor?

Amatör olarak, temel bilgilerle uğraşıyorum ama deneme-yanılma ile çok vakit harcıyorum. Daha profesyonel, detaylı yazılımlarla da uğraşmak istemiyorum açıkçası.

Nerede yanlış yapıyorum?

Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

shareSes™️

Beren & Lúthien
Yönetici
CEO
Filmin 23 olduğna emin olun, ses dosyasının 25 yazmasına bakmayın bazen (çok nadir durumlarda) 23 de yayınlanabilir, veya 24 te olabilir, biz 25 olarak ekleriz, siz fps değişmeden direkt TR sesi 23 filme uydurmayı deneyin. Olmazsa 25 fps sesi önce 24 çevirip deneyin, veya 24 to 23 yapın deneyin, yada 25 to 24 yapın deneyin, yada farklı fps'lerde deneyin bi, illaki tutacaktır .

ceran

Premium Üye
Anladım. Ben indirir indirmez, denemeden, direkt FPS dönüştürüyordum elimdeki filmin değerine göre. Yaptığım işlemler temel kullanıcı için doğru ve yeterli anladığım kadarıyla.
Bir de söylediğiniz şekilde deneyeyim. Teşekkür ederim.