• Referans dahil yeni üye alımları kapalıdır, mevcut üyeler kendi hesaplarını korumaya çalışsınlar, tek seferlik üyelik hakkına sahiptiniz ve bu hakkınızı kullandınız.
    Herkese başarılar dileriz !
  • Gelelim gecenin finaline, sitemin huzuru için ana sayfada bulunan konuyu 1000+ kişinin ulaşımı ve 40 kullanıcının aleyhinize söyledikleri yorumlarla kapatıyorum
    >>> Istatistik resim
    Bu durumdan zararlı çıkan trackerforum sitesi, ilgili sitenin eski ekibinden olan ve şuan ilgili siteden bu eyleme göre kovulan iki kişi yani RuLing, Heisenberg ve bunlara destek veren bir kaç yobaz oldu. Bundan böyle yukarıda ismi geçen kişiler ve onlara benzer mahluklar ister ilgili sitede ister her hangi bir alanda benim veya sitemin arkasından olur olmaz şeyler söyledikleri halde mevcut olan ve sadece görünürlükten kaldırdığım bu ve buna benzer konuları tekrar aktif edip, kendilerine yönelik cevap hakkımı kullanmaktan çekinmem, herkes kendi işine odaklansın, kuyruğum basılmadıkça kimseye düşman olacak insan değilim, herkes kim ve nerenin kuşu olduğunuzu gördü, o meşhur tehditlerinizi de kendinize saklayın, zararlı çıkan her daim sizler olursunuz !!!

SORU Filmlere Nasıl Afiş gömülür ?

baso34

Destekçi Üye
8 Eyl 2019
39
6
8
İstanbul / TÜRKİYE
Merhaba Arkadaşlar ;
Uzun süredir uğraştığım ama bir türlü sonuca ulaşamadığım bir sorun hakkında kapınızı çalmış bulunmaktayım.
Ben müzik dinlemekten ve film seyretmekten hoşlanan biriyim.Müziklerimin çoğu mp3 320kbs kalitesindedir bir çok flac da bulunmakta tamamının (yalaklaşık 1550 parça) etiket bilgileri tamdır ve tamamının albüm kapakları içine gömülüdür.Herhangi bir player den açtığınızda boş ekran yerine albüm kapaklarıyla karşılarşırsınız.Bu kısa sayılabilecek girizgahtan sonra sıkıntıma geleyim ; aynı şeyi yani afişleri filmlerin içine gömmek istiyorum filmlerin listesi açıldığında tanımlı simgeler yerine filmlerin afişleri görünsün istiyorum ama ne kadar araştırdıysam bu işe somut bir çözüm bulamadım.MKV gui ile çok söyleniyor ama oda olmadı.Sonuç olarak sizin bu konu hakkında bir fikriniz veye çözümünüz varmı ? çok teşekkür ederim

VolkanDogan35

Obito Uchiha
Share TEAM
25 May 2019
726
1,121
93
28
Izmir
@VolkanDogan35, 1. Klasör seçeneği nasıl yapılıyor? Bilgi verebilir misiniz?
1. DeviantArt - Discover The Largest Online Art Gallery and Community bu siteye aradığın filmin ismini yaz örnek Avenger Endgame için mi arıyorsun şöyle yaz Avengers Endgame movie folder icon diye yaz beğendiklerini indir zaten marvel collection yaz hepsi çıkar.
2. Folder ico programları var google yaz ücretsiz var mı bilmiyorum ben katılımsız kullanıyorum.

shareses11

Kıdemli Üye
19 Ocak 2019
94
16
8
bu folder icon güzel duruyor görsel olarak bir ara bende yapmıştım ama tek kötü yanı icon yaptığın resmi sildiğin zaman klasör eski haline dönüyor o yüzden beğenmemiştim :D

VolkanDogan35

Obito Uchiha
Share TEAM
25 May 2019
726
1,121
93
28
Izmir
bu folder icon güzel duruyor görsel olarak bir ara bende yapmıştım ama tek kötü yanı icon yaptığın resmi sildiğin zaman klasör eski haline dönüyor o yüzden beğenmemiştim :D
hayır silinmiyor bende 5 senelik klasör var hala duruyor resmi durun bakayım bir program var özelden yollarım isteyen olursa

Opuslandia

Kıdemli Üye
19 Ocak 2019
174
11
18
Uzun süredir filmler için folder icon yapıyorum. Değişik programlar var. Benim tavsiyem icofx ve Dr. folder ikilisidir. Önce bulduğum afişi paint.net ile layer şeklinde belirli bir formata getirdikten sonra icofx ile 768*768 ebatında yüksek çözünürlüklü icon yapıyorum, daha sonra o ikonu Drfolder programı üzerinde filmin dosyasına uyguluyorum. Programda "make folder distributable" işaretlersek, icon dosyasını silseniz ya da dosyayı başka pc ye taşısanız dahi dosyanın ikonu kaybolmuyor. Aslında yaptığı iconun gizli dosya şeklindeki bir kopyasını dosya içine atıyor. Zahmetli bir iş, artık pek vakit ayıramıyorum ama arşivin neredeyse yarısnı yapmıştım vaktiyle.

shareses11

Kıdemli Üye
19 Ocak 2019
94
16
8
ücretsiz olmuş load diyip png resim ekleyebilirsiniz.
hocam ben dedim ya seçtiğin icon bilgisayarda bulundurman gerekiyor yoksa eski haline dönüyor diye vermiş olduğun programda kullandığın icon dosyasını o klasörün içine gizli dosya olarak atıyor klasöre sağ tıklayıp özellikler penceresini açınca içerik kısmında dosya sayısı yazıyor ama girince yok :)
bu şekilde yapınca çok güzel duruyor ama :)

baso34

Destekçi Üye
8 Eyl 2019
39
6
8
İstanbul / TÜRKİYE
bu arada bu konuya cevap yazan tüm arkadaşlara canı gönülden teşekkür ediyorum ve hemen önerilen yolları denemeye başlıyorum sonucu en kısa zmznda buradan paylaşacağım

shareses11

Kıdemli Üye
19 Ocak 2019
94
16
8
bunu

daha önce denemiştim olmadı belki bu sefer olur diye denedim yine bir şey değişmiyor adımları tek tek uyguladım
yanlış hatırlmıyorsam k lite codec pack yüklemeden afişi göstermiyordu istersen önce yükle sonra videoda anlatılanları yapıp dene bi istersen

Son düzenleme: