DUYURU shareSes.com Sitesi 1 Yaşında.

shareSes™️

TΛNNΞЯ
Yönetici
Kurucu
15 Ocak 2019
3,973
14,214
113
28
Azerbaijan
shareses.com

Azerbaycan saatiyle 00:01, yani bugün 15 Ocak 2020 :)

Merhaba arkadaşlar, 15 Ocak 2019 tarihinde ilk yayın hayatına başlayan shareSes.com sitesi olarak 1 yaşımızı tamamlıyoruz,
umarım birlikte daha nice seneler geçiririz, bu yolda benimle ilerleyen ve bana her yönde destek veren tüm arkadaşlarıma
samimi kalpten bir teşekkürü borç bilirim.

Bu 1 sene zaman zaafında bir çok anılar yaşadık, insanlar tanıdık suratlar gördük, sevenlerimiz de oldu sevdiklerimiz de,
düşman kesilenler de oldu düşman bildiklerimiz de, bir çok rahatsız edici durumlarla karşılaştık, bunlardan en önemlisi
24 Nisan 2019 tarihinde sitenin vBulletin lisans sözleşmesi nedeniyle yayın hayatına son vermem oldu ki sitenin barındığı sunucu
kendimizin olmasına rağmen 10 senelik arkadaşıma laf söz gelmesini istemedim, 24 Nisan 2019 tarihinde sabah saat 4:00'da
sitenin vBulletin üzerinden yayın hayatını durdurdum, skype grumuzudaki arkadaşlarıma hoşça kalın mesajı çekip bir çay aldım kendime,
sabaha kadar gözüme uyku girmedi, hep düşünüyordum acaba nasıl olacak,
çünkü vBulletin lisansı 268 dolar ve ben bunu tek başıma karşılayamazdım. Sabahın açılmasını bekledim ve dışarı çıkıp dolaştım,
eve dönünce skype grubuna gelen sayısız mesajlar dikkatimi çekti, mesajlarda ise para toplanıp sitenin lisansınısatın almaktan
bahsediyordu arkadaşlarım, ilk başta kabul etmesem de 4 gün sonra sonunda beni ikna ettiler.

29 nisan sabahı saat 9-10 arası tam 1 saat içinde 1200 TL toplanıp bana teslim edildi, fakat ister vBulletin sisteminin
tarih olması, ister kendinde sayısız modüllerin eksik olması ki modüller bir siteyi ayakta tutan şeylerdir,
isterse de vBulletin sistemindeki çok fazla hataların mevcutluğu beni bu sistemden soğuttu.

vBulletin'e ticket atıp sistemi reddettim, XenForo sistemine başvurup 1200 TLye sistemin lisansını kendi adıma satın aldım,
2 gün gece gündüz çalışıp eski vBulletin sisteminin deposunu XenForo sistemine tam eksiksiz aktardım, bu işlem için
normalde 1000-1500 TL fiyat istiyorlar, ama kendi becerilerimle bu işin de ühtesinden gelmeyi başardım.
2 Mayıs 2019 tarihinde sabahın 4:00'da tamda sitenin kapatıldığı saatte tam yeni bir sistemle,
dünya üzerindeki en aktif ve ister donanımsal ister yazılımsal yönden zengin bir sistemle shareSes.com sitesini
tekrardan kaldığı yerden yayın hayatına devam ettirdim.

Hiç unutamıyorum, skype grubumuzdaki arkadaşların tamamı gece uykusuz bekliyorlardı sitenin açılma anını,
siteyi ilk aktif ettiğimde o dönem 150 üyenin olmasına rağmen ki siteye üye almıyorduk, fakat yüzlerce kişi aynı anda online oldu.
Bu mesajları yazdığımda gözümde yaşlar birikiyor çünkü bu site benim hayatım arkadaşlar, aileme ayıramadığım zamanımı,
antremanlarıma ayıramadığım zamanımı bu siteye verdim bu 1 senede, ama o dönem ilk senemizi dolduracağımız hiç aklıma gelmezdi.

Sene sonuna kadar hedeflediğimiz 5000 ses dosyasına 4 Aralık 2019 tarihinde ulaştık,
bu yönde de bana destek veren tüm paylaşımcı arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum, iyi ki varsınız diyorum :)

Lafı çok fazla uzattım farkındayım ama duygularımı yazmak istedim sadece.

Hep beraber

Niçe senelere shareSes.com

HuN

うちはイタチ
Yönetici
Super Moderatör
13 Tem 2019
1,308
3,151
113
32
Ankara
Allah emeklerini zayi etmesin üstad her daim elimden geldiği kadarıyla dektekçinim.
Allah ın izniyle daha nice yıllar birlik beraberlik içinde paylaşım yapmaya devam edicez üstadım umarım dostluğumuz her daim devam eder.

Son düzenleme:

DavyJones

Destekçi Üye
25 Tem 2019
55
50
18
İstanbul
Bu hayatta en çok saygı duyduğum insanlar, karşılıksızca, gönül rızasıyla, fayda sağlamak için emek veren, zaman harcayan insanlardır. Bu site de gönlünü veren, alın teri döken, zamanını iyilik için harcayan Tanner abi ve ekibinin bizlere sunduğu güzelliktir. Ben Tanner abinin site kurduğunu geçtiğimiz yaz tesadüfen google aramasında öğrenmiştim. Görünce gerçekten çok mutlu oldum. Çünkü paylaşmanın güzelliğini bilen ve emeğini esirgemeyen bir abim. Lakin bundan da önemlisi, işini çok ama çok kaliteli yapan bir insan. Kaba saba çalışmaz, her detay için uğraşır. O yüzden bu siteyi görünce yüzümde bir gülümseme oluşmuştu. Kendisi de sağolsun, bana güvenip beni bu aileye kattı. Çok aktif bir üye olamazsam da bilgisayara oturduysam, her zaman uğruyorum siteye. Sitenin arayüzünü ilk gördüğümde "vay be" dedim. Renkler güzel, arayüz güzel, kullanışlı, sohbet kısmı hele muazzam. İçerik zaten efsane. Kırık link yok. Hepsi çatır çatır iniyor. Bırak aradığım sesi bulmayı, aradığım sesin farklı kaç versiyonu varsa hepsi var fazlasıyla.

Bugün 1 yıl olmuş. İnşallah daha çokça güzel yıllar da olur. Bu işlerle uğraşanlar daha iyi bilir ama eğer uğraşmadıysanız bilinki, Tanner abi ve diğer ekip arkadaşlarının uğraşları çok zor. Epey zaman alan, sabır isteyen ve bilgi isteyen bir iş. Bu hizmeti ücretsiz sunuyorlar. Tıklamalardan dahi kâr yapalım derdinde değiller. İlk öncelikleri her zaman paylaşmak için paylaşım ve sitenin kalitesi. Bu yüzden de bu kadar iyi ilerliyor site ve bu yüzden bu kadar başarılılar. Gerçekten tam anlamıyla Kral bir ekip 👑 , Kral bir site 👑 . Destek için istenen rakamlar aslında verilen bunca emekle kıyaslandığında aşırı komik kalıyor. Birçoğumuza para verilse bile yapmayız belki. Gerçekten sitedeki tüm çalışanları, emek verenleri takdir ediyorum, çok saygı duyuyorum.
Tanner abinin siteye aldığı üyeler de çok güzel insanlar. Ben inanıyorum destek olanlar fazlasını vermek istiyor, olamayanlar da keşke olsa da versem diyordur. Onu ve siteyi gerektiği vakitlerde yalnız bırakmayacaklardır. O yüzden de inanıyorum daha çok güzel vakitler geçireceğiz.

çok teşekkür ederim Tanner abi. çok teşekkür ederim ShareSes ekibi.
Allah hepinizden razı olsun.
İyiki varsınız. Yeni yaşımız kutlu olsun.
🥳🥳🥳

Korkut Ali

Kıdemli Üye
31 Ocak 2019
1,000
2,180
113
İstanbul
Sitenin Kuruluşundan bu yana herkes çok samimi içten güzel insanlar her türlü yardımı ve ilgiyi esirgemiyorlar ve Sİtenin Kurulmasında Emeği Olan Ve bizim gibi türkçe dublaja önem veren insanların bu sitede toplanıp bir ekip olarak güzel şeyler çıkartabildiğimize inandığımdan ötürü uzun yıllar boyunca varlığını sürdürmesini canı gönülden ister Sitemizin Yeni Yaşını Kutlar Tüm Ekibin Ellerine Emeklerine Sağlık Dilerim.
Herkese Teşekkür Ederim Saygılarımla